Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027
Priorytet 6 Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+)
Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Złotowie informuje, o przystąpieniu do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. W związku z uruchomieniem przez samorząd województwa wielkopolskiego naboru wniosków, przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące projektu, który będziemy realizować:
Tytuł projektu:"Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych z terenu powiatu złotowskiego"
Okres realizacji: 2025-2026
Całkowita wartość projektu: 4 401 616,83
Cel szczegółowy projektu:
Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób pozostających bez pracy
Zadania przewidziane do realizacji w ramach projektu:
- pośrednictwo pracy,
- poradnictwo zawodowe,
- staże,
- prace interwencyjne,
- bony na zasiedlenie,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla osoby bezrobotnej,
- doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.
Kto może skorzystać z projektu?
Projekt skierowany jest do osób pozostających bez pracy, zarejestrowanych w PUP w Złotowie jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, w tym w trudnej sytuacji, w szczególności:
- długotrwale bezrobotnych;
- kobiet;
- niepełnosprawnych;
- w wieku 50 lat i więcej;
- o niskich kwalifikacjach;
- młodych w wieku 18-29 lat, w tym osób z grupy NEET (wśród których zostanie przeprowadzona ocena kompetencji cyfrowych).
Projekt zakłada, że udział w projekcie osób młodych do 30 r. ż. każdorazowo będzie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych u doradcy zawodowego**.
Link do badania kompetencji cyfrowych:
https://europa.eu/europass/pl/narzedzia-europass/test-your-digital-skills
Osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP Złotów i pracodawcy zainteresowani udziałem w projekcie mogą uzyskać informacje na temat warunków przystąpienia do projektu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Złotowie ul. Kolejowa 11, lub pod nr tel.: 67-263-54-34
**Test kompetencji cyfrowych bada umiejętności cyfrowe w następujących obszarach: umiejętność korzystania z informacji i danych, komunikacja i współpraca, tworzenie treści cyfrowych, bezpieczeństwo, rozwiązywanie problemów.
Szacuje się, że ponad 90% miejsc pracy wymaga posiadania kompetencji cyfrowych dlatego, w ramach Planu Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce przyjęto założenie, że każda osoba do 30 roku życia powinna dysponować minimalnym przygotowaniem w zakresie kompetencji cyfrowych. Przygotowanie to niezbędne będzie niezależnie od stanowiska pracy czy wykonywanego zawodu.